вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się dewastują i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji sztachet z drewna istotne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić następne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń z pcv. Ten model płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий