среда, 25 мая 2016 г.

Budowa sztachetki z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachet nie wymaga zezwolenia na to oraz informowania tego faktu gminie prócz szczególnych przypadków.

Konstrukcja plot z plastiku na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie wymaga zezwolenia na budowę ani raportowania tego faktu do urzędu nie licząc kilku wypadków.

Plotki PVC na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie przekraczające wielkości 2,2 m umieszczane miedzy dwoma ościennymi nieruchomościami nie wymagają żadnych formalności oficjalnych. Tyczy się to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i innych miejsc publicznych (nie dotyczy ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych a także wewnętrznych nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ogrodzenia plastikowe na plot i furtę sztachetowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia winno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę dokonania jego instalacji a także zaplanowany dzień startu budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia wypada dodać deklaracje o prawie do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeśli jest to zadane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Czasem do konstrukcji ogrodzenia plastikowe na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można zacząć po 30 dobach od zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, jak planowane balaski z plastyku na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek jest nieprawidłowe z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej drogi. W przypadku kiedy przewidywane ogrodzenie PVC na plot i bramę ze sztachetekprawdopodobnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi lub mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie zapoczątkowania prac przez ten czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku chęci pobudowania ogrodzenia konieczne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий