пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co wyraźnie nie uwydatni linii trawy ewentualnie kwiatów jak małe żywe plot.

Nadzwyczaj wysokie, bo prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, natomiast w razie potrzeby zacienia okoliczne budynki a także ulice. Aby zrobić taki plot rośliny zasadzamy dookoła granic posiadłości. O ile mamy dosyć miejsca, najbardziej „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, która przy okazji daje orzeszki. Gdy pragniemy by nasze żywe plot było niezwykle wysokie zaś jednocześnie cienkie to w cieniu wolno je ukształtować z wiązu powszechnego, grabu powszechnego czy tez klonu. Należy pamiętać także, że kiedy rośliny nas przewyższa, ich zmniejszanie może być dosyć kłopotliwe.

Nic właściwie nie uwydatni krawędzi trawnika bądź kwiatów jak małe żywe plot.

W cieniu, gdzie podobnie trawnik, jak i rośliny kwiatowe nie zawsze chcą satysfakcjonująco wzrastać w wyznaczonych miejscach, małe drzewa umieją utrzymać zielone zaplecze w wyznaczonym miejscu bądź zastawią gołe wycinki gleby. Dobrze przycięty mały żywopłot już sam notabene robi za dekoracje ogrodu. Na zielone parkany nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna jedynie ploty kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, jakich się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w mrocznych zaułkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je zgrabne jabłuszka, które wolno przerobić na przetwory.

Niewysokie bądź wysokie zielone ploty można otrzymać z krzewów szpilkowych.

Niestety, rośliny z tej grupy często są znacznie droższe aniżeli odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej znosi cień cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta i trzeba go przycinać, natomiast jego metamorfozę Fastigiata Robusta wolno zostawić bez pomocy.Powinien się ekspresowo rósł tudzież ochroni kolumnowy kształt.

Gdyby wasz kącik jest nader zacieniony, należałoby aby żywy plot rozświetlić kolorowymi plamami. Poniektóre spośród cienioznośnych modeli maja metamorfozie o płowych albo pstrych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr sztampowy Aureum oraz dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są w najwyższym stopniu czytelnego w słońcu, mimo to nawet w chłodu liście zostają wystarczająco jasne, niejako oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий